ЗАЕДНО СМЕ ПО-СИЛНИ

Фондация "Ателие Пластелин" е сдружение от артисти, които реализират собствени артистични събития (изложби, пърформанси, уъркшопи, литературни четения, работни ателиета и театрални представления) от началото на 2008г. Отворени сме и към Вашите проекти, които търсят пространство за изява.

Свържете се с нас на atelie.plastelin@gmail.com; във Facebook или на +359 897 943 618;

„ДЖОБЕН ФЕСТИВАЛ – ПРОЛЕТ 2016“



Четвъртък 14.04.2016 г.
18.30 „Изгубената музика на моята земя” - изложба - рисунки на Валентина Григорова – Vanda
18:45 „Гримирана Гора” - пърформанс-изложба на Вив Раваневски
19.00 Пауза 15 мин.
19.15 „Хронографът на доктор Коен” - литературно четене на Десислава Томова
19.45 „101 души” - пърформанс Вероника Преждарова
20.15 „ Прасе в мазето (мамка му мезе!)” - миниатюра на Лъчезара Аврамова и Анна Самунджи
20.25 Пауза 10 мин.
20.30 "Среща със себе си" - късометражен игрален филм на Теа Петрова
20.40 „Тhe swallows- Лястовиците” - късометражен документален филм на Илина Перянова
20.55 „Прошка” - документален филм на Ваня Жекова

Петък 15.04.2016 г.
16.00 "Необичайни срещи" пантомима - Невена Денчева и Стела Кръстева
18.30 „Мракобесие” - инсталация (изложба) на Арх. Анна Икономова, Алек Александров, Вив Раваневски
18.50 „Изложба на душата” – изпълнение, стихове, фотографии Мариана Стоичкова със специалното участието на Екатерина Стоянова и още някой!
19:05 „"Хоризонтите на лудостта" и "Марудските катакомби"” - Представяне на книги Донко Найденов
19.35 Пауза 10 мин.
19.45 „Огледалните” - импровизационно и интерактивнопредставление с участието на публиката и Танита Генова, Иван Стоянов
20.15 Пауза 10 мин.
20.25 „Падаща звезда” - късометражен игрален филм на Любо Йончев
20.55 „За какво служи хлябът” - Късометражен филм на Ники Стоичков
21.10 Пауза 10 мин.
21.20 „Duncan Greenstrings & Konstantin Kuchev live” - концерт Duncan & Konstantin
21.50 „Авторска музика” - концерт с авторска музика на Echoo-Balkan samba

Събота 16.04.2016 г.
15.30 - 17:00 „Кукино” - уъркшоп и пърформанс - Вероника Преждарова
18.30 „Споделени емоции” на Иван Димитров - изложба
18.45 „Майска утрин / May Morning” Хайку-четене от Мая Кисьова
19.00 Пауза 10 мин.
19.10 „Албион” - танцов пърформанс по идея на Александра Манчева
19.30 Пауза 10 мин.
19.40 „Terraforming” - анимационен филм на Nagual
20.00 „Cello” - късометражен игрален филм на Николас Акрабов
20.10 "ORGASM FORTRESS 2015" филм-инсталация на ASEGA DREAM
20.30 „Силивряк” - научно-популярен филм на Филмова агенция Синис
21.50 Пауза 10 мин.
21.00 „432” - концерт - китара на Костадин Ланджов
21.30 Пауза 10 мин.
21.40 „Моят свят” - концерт на Денис Апов

Неделя 17.04.2016 г.
18.45 „…М-м-м-много-точия…” - монолози в проза и стих на Виктор Макаров
19.15 Пауза 10 мин.
19.25 „В МЕКАТА ЕСЕН” - поетично-музикален рецитал Вели Чаушев и Симеон Венков
19.55 „КАМЕРЕН КОНЦЕРТ на “ДЖАЗ ДУО Венков & Боздуганова“” - концерт
20.25 Пауза 10 мин.
20.35 "Огледалото в мен" танцово - пантомимно представление на Невена Денчева и Стела Кръстева
20.55 „Замръзнал (Frozen)” - експериментален късометражен филм на Иван Абаджиев
21.10 "Методът" - късометражен документален филм на Теа Петрова
21.30 „НА КРЪСТОПЪТ” - филм, късометражен на Младежки театър " Приятели"
21.40 " THE FORTRESS" филм инсталация ASEGA DREAM
21.50 "Любовна лирика" - поетичен рецитал на д-р Стефан Кючуков
22.05 Пауза 10 мин.
22.15 „ТРИЛОГИЯ – БУКВИ, ПЕСНИ И ФИЛМЧЕ. ОТ И ЗА БОГИ” Литературно четене, късометражно филмче и концерт от Синия заек за Синия заек