ЗАЕДНО СМЕ ПО-СИЛНИ


Фондация "Ателие Пластелин" е сдружение от артисти, които реализират собствени артистични събития (изложби, пърформанси, уъркшопи, литературни четения, работни ателиета и театрални представления) от началото на 2008г. Отворени сме и към Вашите проекти, които търсят пространство за изява.
Свържете се с нас на atelie.plastelin@gmail.com и във Facebook или на +359 897 943 618

"Джобен фестивал , есен 22" 19-22.10.22

 Това e фестивалът за клипово изкуство или онова, което може да се побере във вашия джоб. Той включва в себе си творци от всички сфери на изкуството, като единственото условие за участие е артистичния продукт да не е по дълъг от 30 мин. - за представленията, пърформансите, филмите, литературните четения, танцовите и музикални произведения. За изложбите на скулптури, фотографии и картини са най-много 5 на брой.

За десетте години от основаването си във фестивала са взели участие повече от 500 артиста от всички сфери на изкуството, с над 550 свои произведения.
Джобен фестивал се организира два пъти годишно в "Ателие Пластелин" (ул. "Цар Симеон" №48) - пролет и есен. Той е изцяло независим и досега не е разчитал на финансиране от институционални или други източници.
Тази година една малка мечта през 2012 г. се превърна в 10 годишна традиция. Онава което мислех тогава, че ще завърши с един готин ноемврийски купон, днес е фестивал с традиция и артистите очакват всяко ново издание с нетърпение. Да ни е честит юбилея.
Благодарим на Национален фонд „Култура“/ National Culture Fund, Bulgaria за финасовата подкрепа за случването му.


Ето и програмата на Джобен фестивал - есен 2022
Четвъртък 20.10.2022 г.
18.45 "Образи и подобия" - Dimitar Ivanov – изложба
19.00 „Истинският път“ - Дует Милдес - Desislava Georgieva и Милен Пенев - поетично-музикален спектакъл
19.35 "Вълшебното огледало" - детски театрален лагер - филм Borislava Borislavova
20.00 "Бялата нощ в Париж" Мая Кисьова Maya Kisyova - късометражен филм
20.25 „Кибер Маг V част II“ - VVV - Спиритуален хепънинг Veronika Prezhdarova
21.05 "Радио Туту: Парсифал" - видеопърформанс/ и работа в процес Субтеатър Subtheatre
21.50 "Съзвездие Куче Поезия и перкусии" - Калин Георгиев Kalin Georgiev - музикално - поетичен пърформанс
Петък 21.10.2022 г.
18.00 Водена Медитация "Златна топка" Творческа работилница "Дъга"
18.30 “Презентация на проект „Къща с Корени“ и „Радиопейка“ – Светослав Николов
18.40 “Автопортрети” - изложба на Еми Куртова Emi Kurtova
18.45 “ Get abstract with Sophsract” - изложба на Sophstract
19.00 Стихосбирка "Обратни рани" Автор - Мирослава Коларова, представя Теди Русева
19.10 „Стихове на Албена Макарова
19.45 "Едно необикновено приятелство", Д-Дебелянов - Н. Лилиев - комп., режисьор и продуцент Simeon Venkov - филм
20.40 „Пътуване към себе си“ - Театрален пърформанс на Пламен Славов
21.35 "Space Trio'' концерт на Space Trio
Събота 22.10.2022 г.
14.00 "Кибер Кукино“ - Пърформанс за деца на Вероника Преждарова
15.30 "Островът на изненадите" - Куклено представление и творческа работилница на Приключения с кораб
18.20 „Статично положение и вътрешно движение“ – изложба на Ади Генадиева
18.25 „Графики на актьори“ - изложба на Vasko Pavlov
18.30 '' Другото хоби на актьора“ изложба на Diana Kavakliyska
18.45 “Това е есента - вълшебница добра” - стихове, разкази и картини - колективен сборник на повече от 40 автора - литературно четене Tanya Ivanova
19.25 "Душата ми разказва" - Мария Велкова - Славея / Mariya Velkova- Slaveya – пърформанс
19.55 "Коминочистачът&Co" - Victor Olegovich Makarov
20.35 „CHILDs PLAY / На игра“ - Късометражен филм на Producer With a Pen / сценарист Жаклин Пейчева, режисьор Devina Vassileva
21.00 "Печени кестени есенни“ - AMIRA и Денис - акустичен концерт"
21.55 Концерт на Мария Славея
Неделя 23.10.2022 г.
14.00 Младежки хор "Свобода"/Freedom Youth Choir представя: кратък уъркшоп по хорово пеене
15.00 „Аз рисувам като Пабло Пикасо“ пърформанс и рисуване с Артистократи/Artistokrati Reneta Ivanova и Biliana Georgieva
17.30 "Тошко Африкански" по Ангел Каралийчев - Университетски театър НБУ - театрално представление
18.20 " Илюстрации и платна" изложба на Маргарита Якимова
18.25 "Тя е навсякъде" фото изложба на Мария Велкова
18.30 „On the road“ изложба на Николина Богдан - Omra
18.35 Пауза 10 мин.
18.45 Три самотни истории и видео върху песента на Даниела Белчева Say you are mine КИНО ШКОЛА "БРАТЯ ЛЮМИЕР" - Общински детски комплекс, гр. Варна елица матеева
19.05 „Импровизирай безкрай - сцена за млади таланти" (работилници) филм Nevena Grigorova
19.20 Пауза 10 мин.
19.30 "INSIDE OUT" - Пърформанс на Miroslava Zahova и Александра Манчева
19.45 Пауза 10 мин.
20.00 "АНТРОПОФАГ" – Видеокартина от Yona Tukuser
20.30 Пауза 10 мин.
20.40 "Заслон за непридружените" филм и театрално представление на Театър Студио-Персона Antoaneta Petrova Assia Ivanova
21.50 - „3x3“ - Сибила Акустик - Концерт
Повече информация на фестивала може да намерите
във фейсбук събитието: https://fb.me/e/3NGnpnvA4
Билета за една фестивална вечер е 15лв.
Билетите се продават на място
Телефон за резервации: 0878 671 201 - Ренета Иванова (до 24 часа преди събитието)

Няма коментари:

Публикуване на коментар

Вашето мнение: